Atrakcje / Zapora wodna

W dalszej części rzeki Wilczki w Międzygórzu, poniżej wodospadu i wąwozu, znajduje się zbiornik przeciwpowodziowy wzniesiony na początku XX wieku. Kamienna zapora ma ponad 29 m wysokości i 108 m długości. Zbiornik może pomieścić prawie 1 milion metrów sześciennych wody, ale podczas intensywnych opadów i powodzi w 1997 roku okazało się to za mało i nadmiar wody przelewał się ponad górną krawędzią zapory. Tama była bliska rozszczelnienia, a jego skutki byłyby tragiczne dla całego regionu. Na szczęście budowla wytrzymała zagrożenie, a następnie została gruntownie odnowiona, wzmocniona i co ważne obecnie jest udostępniona dla turystów.

Przejście metalową kładką na wysokości 30 m jest niezapomnianym wrażeniem, a przy tym pozwala na podziwianie wspaniałych górskich widoków.

szlaki z międzygórza

Do zapory prowadzi zielony szlak, który dalej wiedzie na Igliczną.

ważne informacje

Wstęp jest bezpłatny.

Villa Pepita, Villa Titina
Pod Dobrym Humorem
Centrum Śnieżnik - wyjazdy na Ścieżkę w chmurach
Krokus

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia doskonale wkomponował się w okolicę. Teren wokół obiektu jest również wspaniale… więcej »