Turyści docierają już do Międzygórza na świąteczny odpoczynek, jednak zima jest jeszcze wysoko, bo dopiero koło Schroniska na Śnieżniku. W dolinie ciągle czekamy na opady śniegu i stałą pokrywę, ale prognoza jest dosyć optymistyczna i trzymajmy kciuki za jej powodzenie.

Ośrodki narciarskie czynne są w okrojonej formie (Dolni Morava, Czarna Góra), bo sztuczne naśnieżanie też ma swoje ograniczenia i nie dało się przygotować wszystkich tras. Ważne jest, że można już jeździć, a do Nowego Roku dzięki ujemnym temperaturom i opadom naturalnego śniegu sytuacja na pewno się poprawi.

Trasy narciarstwa biegowego z oczywistych względów są na tą chwilę nieczynne, ratrak w Międzygórzu czeka na poprawę sytuacji i wyruszy, gdy tylko będzie to możliwe. W Międzygórzu czynna jest już wypożyczalnia nart, gdzie również jest możliwość wynajęcia 9 osobowego skibusa do Czarnej Góry » STREFA MIĘDZYGÓRZE.

Trzymamy kciuki za pozytywny obrót sprawy, a tymczasem życzymy wszystkim odwiedzającym nasz region oraz nasze witryny internetowe zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia wszelkich śnieżnych marzeń :)


Archiwum wydarzeń »

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia wkomponował się w okolicę, a teren wokół obiektu został odpowiednio zagospodarowany i przystosowany do akcji ratunkowych. Ratownicy w całorocznej stacji GOPR w Międzygórzu posiadają również profesjonalne wyposażenie: quady, skutery śnieżne, Land Rover Deffender oraz oczywiście odpowiedni sprzęt medyczny, a wszystko aby zapewnić turystom maksymalne bezpieczeństwo. W naszych górach można czuć się bezpiecznie, gdyż czuwają nad nami profesjonalnie wyszkoleni ratownicy. Inwestycję zrealizowano przy współudziale środków unijnych w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Życzymy Państwu tylko bezpiecznych i rozważnych wyjść w góry, a jeśli coś się niestety przydarzy pozostaje kontakt z naszą Stacją Ratunkową GOPR przy ulicy Śnieżnej 23c. Działalność stacji jest całoroczna i całodobowa.

Telefony alarmowe: 985 oraz 601 100 300
Aktualny komunikat GOPR: http://meteo.gopr.pl