Mamy wrzesień, ale trudno to odczuć... Piękna pogoda zagościła u nas na dłużej i kolejne dni zapowiadają się rewelacyjnie! Temperatury powyżej 20 stopni, słonecznie, sucho i przyjemnie, taki właśnie jest ten wrzesień w Masywie Śnieżnika.

Pogoda sprzyja wycieczkom górskim, spokojnym spacerom do Wodospadu Wilczki, Ogrodu Bajek, Zapory Wodnej i innych atrakcji. Nasze doskonałe ścieżki rowerowe typu singletrack zyskują stale na popularności, pojawiają się rowerzyści z całego kraju, a wyłącznie pozytywne oceny bardzo cieszą. W rankingu użytkowników Pętla Międzygórze została numerem jeden całego systemu Singletrack Glacensis, natomiast łatwiejsze pętle jak Pod Śnieżnikem i Ostoja to ulubione kierunki amatorów, którzy chcą poznać czym jest rowerowy singletrack.

W Strefie Międzygórze można wypożyczyć rowery Trek w wersji tradycyjnej lub ze wspomaganiem elektrycznym, a pracownicy wypożyczalni chętnie doradzą w wyborze tras i udostępnią szczegółowe mapy. Lokale gastronomiczne i restauracje pozostają nadal czynne, lody, kawa, pizza, gofry z malinami czy naleśniki z jagodami smakują w jesiennym słoneczku jeszcze lepiej. Główny sezon turystyczny dobiegł końca więc teraz można w jeszcze większym spokoju i ciszy poznać uroki naszej Perły Sudetów. Zapraszamy!


Archiwum wydarzeń »

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia wkomponował się w okolicę, a teren wokół obiektu został odpowiednio zagospodarowany i przystosowany do akcji ratunkowych. Ratownicy w całorocznej stacji GOPR w Międzygórzu posiadają również profesjonalne wyposażenie: quady, skutery śnieżne, Land Rover Deffender oraz oczywiście odpowiedni sprzęt medyczny, a wszystko aby zapewnić turystom maksymalne bezpieczeństwo. W naszych górach można czuć się bezpiecznie, gdyż czuwają nad nami profesjonalnie wyszkoleni ratownicy. Inwestycję zrealizowano przy współudziale środków unijnych w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Życzymy Państwu tylko bezpiecznych i rozważnych wyjść w góry, a jeśli coś się niestety przydarzy pozostaje kontakt z naszą Stacją Ratunkową GOPR przy ulicy Śnieżnej 23c. Działalność stacji jest całoroczna i całodobowa.

Telefony alarmowe: 985 oraz 601 100 300
Aktualny komunikat GOPR: http://meteo.gopr.pl