Gmina Bystrzyca utrzymuje w tym sezonie ratrakowane trasy narciarstwa biegowego w Międzygórzu. Tegoroczna zima bardzo śnieżnie potraktowała Masyw Śnieżnika, co pozwala na przygotowanie wspaniałej pętli od dawnej skoczni narciarskiej (koniec ulicy Śnieżnej) na polany pod szczytem Jawora. Parking jest odśnieżony i przygotowany przez Nadleśnictwo Międzylesie a trasa przebiega po drogach leśnych. Cieszymy się, że narciarstwo biegowe wreszcie zacznie rozwijać się na terenie Międzygórza, bo wspaniałych terenów nie brakuje, profesjonalny sprzęt w postaci ratraka stacjonarnie znajduje się na miejscu a dla turystów to kolejna ciekawa opcja podczas wypoczynku w Perle Sudetów.

Długość szlaku wynosi około 13 km, jednak można go sobie dowolnie wydłużyć pokonując więcej pętli pod Jaworem. Ratrakowanie przewidziane jest zawsze przed weekendem oraz jeśli będą opady śniegu to także raz w tygodniu aby narciarze mieli świeże tory. W centrum znajduje się wypożyczalnia sprzętu, gdzie można zaopatrzyć się w narty, buty, kije jednak wskazane wcześniejsze zamówienie sprzętu ze względu na ograniczoną ilość dostępnych kompletów.

Zapraszamy na biegówki do Międzygórza.


Archiwum wydarzeń »

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia wkomponował się w okolicę, a teren wokół obiektu został odpowiednio zagospodarowany i przystosowany do akcji ratunkowych. Ratownicy w całorocznej stacji GOPR w Międzygórzu posiadają również profesjonalne wyposażenie: quady, skutery śnieżne, Land Rover Deffender oraz oczywiście odpowiedni sprzęt medyczny, a wszystko aby zapewnić turystom maksymalne bezpieczeństwo. W naszych górach można czuć się bezpiecznie, gdyż czuwają nad nami profesjonalnie wyszkoleni ratownicy. Inwestycję zrealizowano przy współudziale środków unijnych w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Życzymy Państwu tylko bezpiecznych i rozważnych wyjść w góry, a jeśli coś się niestety przydarzy pozostaje kontakt z naszą Stacją Ratunkową GOPR przy ulicy Śnieżnej 23c. Działalność stacji jest całoroczna i całodobowa.

Telefony alarmowe: 985 oraz 601 100 300
Aktualny komunikat GOPR: http://meteo.gopr.pl