Zimowe szaleństwo trwa, śnieg sypie i sypie, dawno nie było go tak wiele :) To dobrze, bo już w ten weekend startują ferie zimowe i pierwsi turyści odwiedzą bajkowe Międzygórze. Rezerwat przyrody Wodospad Wilczki w wieczornej iluminacji i zimowej scenerii to widok niezapomniany, a to nie wszystko w ofercie miejscowości.

Miało już miejsce pierwsze ratrakowanie trasy narciarstwa biegowego wykonywanej przez Urząd Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka, czekamy obecnie na szczegóły odnośnie finalnego przebiegu leśnej trasy oraz harmonogramu jej uprawiania aby móc poinformować wszystkich zainteresowanych. W Międzygórzu uruchomiona została wypożyczalnia sprzętu zimowego STREFA MIĘDZYGÓRZE - narty biegowe, zjazdowe, rakiety śnieżne. Drugi punkt znajduje się w Schronisku na Śnieżniku, czyli STREFA ŚNIEŻNIK, gdzie czekają na Was Skitoury i rakiety śnieżne, a wypożyczony sprzęt można zwrócić w Międzygórzu! Zjazd na nartach ze Śnieżnika to dopiero jest przygoda.

Szczegóły i kontakt »


Archiwum wydarzeń »

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia wkomponował się w okolicę, a teren wokół obiektu został odpowiednio zagospodarowany i przystosowany do akcji ratunkowych. Ratownicy w całorocznej stacji GOPR w Międzygórzu posiadają również profesjonalne wyposażenie: quady, skutery śnieżne, Land Rover Deffender oraz oczywiście odpowiedni sprzęt medyczny, a wszystko aby zapewnić turystom maksymalne bezpieczeństwo. W naszych górach można czuć się bezpiecznie, gdyż czuwają nad nami profesjonalnie wyszkoleni ratownicy. Inwestycję zrealizowano przy współudziale środków unijnych w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Życzymy Państwu tylko bezpiecznych i rozważnych wyjść w góry, a jeśli coś się niestety przydarzy pozostaje kontakt z naszą Stacją Ratunkową GOPR przy ulicy Śnieżnej 23c. Działalność stacji jest całoroczna i całodobowa.

Telefony alarmowe: 985 oraz 601 100 300
Aktualny komunikat GOPR: http://meteo.gopr.pl