Prezentujemy nową odsłonę strony www.miedzygorze.com.pl, która już ponad 12 lat jest internetową wizytówką Perły Sudetów. Zmieniliśmy układ, wprowadziliśmy sporo aktualizacji, pojawiły się nowe tematy i teksty, strona została stworzona jako responsywna, czyli dostosowuje się do ekranów laptopów, tabletów czy smartfonów… jeśli zdarzy się jednak jakiś błąd lub uwaga prosimy o informację :)

Strona to tylko fragment zmian jakie dzieją się u nas :)


1. Dobiega końca rewitalizacja Rezerwatu Wodospad Wilczki o wartości 3,5 mln złotych, która realizowana jest przez Nadleśnictwo Międzylesie. Wprowadzone zmiany w zgodzie z naturą odmienią to miejsce i ułatwią jego dostępność turystyczną. Wymienione zostały schody, barierki, poręcze, oświetlenie, odnowiono dojścia do tarasów widokowych po obu stronach gardzieli, powstaje system multimedialny, który będzie przedstawiał obraz z różnych ujęć wodospadu na dwóch ekranach przy wejściach.

Jednocześnie przy współpracy z Gminą Bystrzyca Kłodzka powstał nowy deptak z centrum Międzygórza do Rezerwatu Wodospad Wilczki, teren wyłożono kostką granitową, oświetlono stylowymi lampami, wkrótce montaże ławek, koszy na śmieci itp. W ostatnim czasie na zasadzie kolejnego porozumienia między wyżej wymienionym partnerami poszerzono zakres prac przy wodospadzie i zdecydowano również o remoncie zejścia do gardzieli i kanionu, będą nowe schody, oświetlenie, barierki, co oczywiście poprawi dostępność i atrakcyjność miejsca. Prace przewidziano do końca października 2017.

2. W najbliższym czasie gruntowny remont przejdzie droga wjazdowa do Międzygórza, która jest niestety w coraz gorszym stanie. Kostka kamienna, która znajduje się na odcinku od Domu nad Wodospadem do centrum miejscowości zostanie zdemontowana, podłoże zostanie odpowiednio wzmocnione i ostatecznie pokryte nawierzchnią asfaltowo-betonową. Zadanie nie jest jednak proste, ponieważ konieczne jest wzmocnienie skarpy od strony potoku Wilczki murami oporowymi ze względu na osuwanie terenu.

Kostka kamienna z jezdni zniknie, jednak znajdzie zastosowanie na chodnikach, które będą dzięki temu bardziej dopasowane do pozostałych ciągów komunikacyjnych dla pieszych w miejscowości (deptak, ul.Sanatoryjna). Inwestycję realizuje Starostwo Powiatowe w Kłodzku dzięki uzyskanej dotacji z MSWiA, a wartość inwestycji to 2,5 mln złotych. Oświetlenie również zostanie wymienione na stylowe i komponujące się z pozostałymi latarniami w Międzygórzu - takie działanie w swoich najbliższych planach miała przewidziane Gmina Bystrzyca Kłodzka.

3. Kolejna niespodzianka to wiata grillowa i biesiadna, która właśnie powstaje przy placu rekreacyjnym (boisko) na ul. Sanatoryjnej. Ma to być obiekt nawiązujący swoim stylem do charakteru całej miejscowości, a jego przeznaczeniem jest stworzenia ogólnodostępnego miejsca dla mieszkańców i turystów z murowanym grillem oraz niezbędnym wyposażeniem.

Wiata będzie dosyć duża, wejście do niej będzie od świeżo wyremontowanej ulicy Sanatoryjnej. Obiekt prezentuje się ładnie, dzięki detalom, kolorom oraz materiałom powinien dobrze wkomponować się w naszą piękną miejscowość. Prace obecnie trwają.

4. Siłownia zewnętrzna przy placu rekreacyjnym na ul. Sanatoryjnej to także bardzo dobra wiadomość zarówno dla mieszkańców, jak i turystów odwiedzających Międzygórze. Tego typu obiekty powstały już w wielu miastach i miejscowościach turystycznych, więc cieszymy się, że przyszła pora także na nas.

Oprócz wielu możliwości aktywnego wypoczynku w Międzygórzu i okolicy, pojawi się dzięki siłowni kolejna doskonała opcja na poprawę kondycji podczas pobytu w Międzygórzu. Łączny koszt inwestycji razem z wiatą drewnianą to około 250.000 złotych, a inwestycję realizuje Gmina Bystrzyca Kłodzka

5. W Międzygórzu już jest i zostanie na stałe specjalny ratrak do utrzymywania tras narciarstwa biegowego PistenBully 100. Do tej pory wytyczone szlaki utrzymywał zimą skuter śnieżny, jednak teraz dzięki nowemu wyposażeniu przejdą one na wyższy poziom i z pewnością poprawi się ich jakość.

Tym samym wzrośnie atrakcyjność naszej miejscowości wśród zimowych turystów, nie tylko narciarzy zjazdowych odwiedzających Czarną Górę czy Dolni Morava. Wierzymy, że powstanie wyjątkowy produkt turystyczny, który zapewni odwiedzającym Międzygórze kolejne możliwości wypoczynku, piękne widoki i wspaniałe warunki. Zima ma być podobno śnieżna i mroźna… :)

Zmiany są coraz bardziej widoczne - dzieje się wiele, ale to jeszcze nie koniec, bo pomysłów nie brakuje…


Archiwum wydarzeń »

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia wkomponował się w okolicę, a teren wokół obiektu został odpowiednio zagospodarowany i przystosowany do akcji ratunkowych. Ratownicy w całorocznej stacji GOPR w Międzygórzu posiadają również profesjonalne wyposażenie: quady, skutery śnieżne, Land Rover Deffender oraz oczywiście odpowiedni sprzęt medyczny, a wszystko aby zapewnić turystom maksymalne bezpieczeństwo. W naszych górach można czuć się bezpiecznie, gdyż czuwają nad nami profesjonalnie wyszkoleni ratownicy. Inwestycję zrealizowano przy współudziale środków unijnych w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Życzymy Państwu tylko bezpiecznych i rozważnych wyjść w góry, a jeśli coś się niestety przydarzy pozostaje kontakt z naszą Stacją Ratunkową GOPR przy ulicy Śnieżnej 23c. Działalność stacji jest całoroczna i całodobowa.

Telefony alarmowe: 985 oraz 601 100 300
Aktualny komunikat GOPR: http://meteo.gopr.pl