Prace trwają

W Międzygórzu trwają prace rewitalizacyjne wokół Wodospadu Wilczki, które prowadzone są przez Lasy Państwowe a wartość inwestycji to blisko 3,5 mln złotych. Powstaje nowy deptak z centrum miejscowości, zamontowane będą nowe barierki, oświetlenie, schody, iluminacja wodospadu, a także udostępnione będą na nowo tarasy widokowe oraz zejście do wąwozu. To duża inwestycja zważając na to, że praktycznie od czasów Marianny Orańskiej niewiele zrobiono. Teraz jednak z niecierpliwością czekamy na realizację kolejnych etapów prac, a końcowy efekt z pewnością wpłynie na atrakcyjność i bezpieczeństwo otoczenia rezerwatu, ale także na większe zainteresowanie Perłą Sudetów.

Jednocześnie trwają prace nad nową nawierzchnią oraz chodnikami na najbardziej reprezentacyjnej ulicy Sanatoryjnej, gdzie zlokalizowane są historyczne wille i pensjonaty z XIX wieku. Termin realizacji inwestycji to koniec czerwca, ale można stwierdzić po stopniu zaawansowania prac, że będzie to szybciej. Właśnie wylewana jest warstwa asfaltu, pozostaną drobne szlify i sprzątanie.

Zapora wodna jest już dostępna dla turystów i można przejść jej koroną na wysokości 30 m nad zbiornikiem retencyjnym na Wilczce. Jest to zarówno dobry i łatwo dostępny punkt widokowy, cel krótkich wycieczek ale także prowadzi tędy zielony szlak na Marię Śnieżną.

Na nadchodzący sezon uruchomione zostaną kolejne dwa pensjonaty na ulicy Sanatoryjnej, tym samym zwiększy się liczba miejsc noclegowych w miejscowości. Pogoda sprzyja, lato nadchodzi, pora pomyśleć o wakacjach w Międzygórzu :)

Zapraszamy na wyścigi rowerowe Śnieżnik Challenge już 15.07.2017 - dla amatorów i zawodników, każdy będzie miał wyzwanie… www.snieznikchallenge.pl

 

Prace trwają Prace trwają Prace trwają Prace trwają Prace trwają Prace trwają
Villa Pepita, Villa Titina
Pod Dobrym Humorem
Centrum Śnieżnik - wyjazdy na Ścieżkę w chmurach
Krokus

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia doskonale wkomponował się w okolicę. Teren wokół obiektu jest również wspaniale… więcej »