Trwa trudny okres koronawirusa, który negatywnie wpłynął na funkcjonowanie wielu branż, w tym niestety turystyki. Na szczęście małymi kroczkami idziemy w stronę normalności, przywrócono możliwość wstępu do lasów, aktywności na świeżym powietrzu, w ograniczonym stopniu uruchomiły działalność obiekty noclegowe, gastronomia jeszcze działa w opcji na wynos, ale już wkrótce w zasiądziemy w ogródkach zewnętrznych.

Międzygórze to doskonałe miejsce na wypad poza miasto, czy to tylko turystycznie, rekreacyjnie, spacerowo, ale także by aktywnie zdobywać górskie szczyty czy też poznać nasze nowe ścieżki rowerowe w ramach systemu Singletrack Glacensis. Ostatni weekend był udany, pogoda dopisała, turyści mogli korzystać z naszych atrakcji w ciszy i spokoju, bez tłumów, bezpiecznie i przyjemnie. Wielu odwiedzających chwaliło kameralność lokalizacji, jej urokliwość, a także możliwości aktywnego wypoczynku.

Coraz więcej pojawia się rowerzystów, którzy przyjeżdżają ze swoim sprzętem lub też mają opcję wypożyczenia ich w Strefie Międzygórze. Najlepiej odwiedzić nas na dłużej i poznać więcej tras rowerowych regionu, ale są też jednodniowi pasjonaci, którym odległość z Wrocławia, Opola czy nawet Poznania nie przeszkadza w szybkich odwiedzinach i pozytywnym naładowaniu energią na cichych szlakach rowerowych wokół Międzygórza.


Archiwum wydarzeń »

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia wkomponował się w okolicę, a teren wokół obiektu został odpowiednio zagospodarowany i przystosowany do akcji ratunkowych. Ratownicy w całorocznej stacji GOPR w Międzygórzu posiadają również profesjonalne wyposażenie: quady, skutery śnieżne, Land Rover Deffender oraz oczywiście odpowiedni sprzęt medyczny, a wszystko aby zapewnić turystom maksymalne bezpieczeństwo. W naszych górach można czuć się bezpiecznie, gdyż czuwają nad nami profesjonalnie wyszkoleni ratownicy. Inwestycję zrealizowano przy współudziale środków unijnych w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Życzymy Państwu tylko bezpiecznych i rozważnych wyjść w góry, a jeśli coś się niestety przydarzy pozostaje kontakt z naszą Stacją Ratunkową GOPR przy ulicy Śnieżnej 23c. Działalność stacji jest całoroczna i całodobowa.

Telefony alarmowe: 985 oraz 601 100 300
Aktualny komunikat GOPR: http://meteo.gopr.pl