Tego lata w Międzygórzu przeprowadzono trzy duże imprezy sportowe, które doskonale wykorzystały potencjał miejscowości i najbliższej okolicy.


14.07.2018 miała miejsce druga edycja zawodów rowerowych Śnieżnik Challenge, którego trasa prowadzi przez nieznane zakątki Masywu Śnieżnika, a widowiskowy Start i Meta zlokalizowane są w centrum miejscowości. Rosnąca frekwencja oraz bardzo dobre opinie uczestników są doskonałym podsumowaniem maratonu i dobrą prognozą na kolejne edycje. Zawody mają wielu sprawdzonych Partnerów i Sponsorów, a grono to się poszerza gdyż wszyscy widzą ogromny potencjał Śnieżnik Challenge.


28-29.07.2018 to również aktywny weekend w Międzygórzu, tym razem pod hasłem biegów ekstremalnych Wilczym Szlakiem. Była to pierwsza edycja, jednak bardzo udana zarówno pod względem frekwencji, organizacji, ale co także ważne bardzo atrakcyjnych tras. Zawody składały się z trzech biegów w tym, ekstremalne 6 km z blisko trzydziestoma przeszkodami, bieg nocny w górę potoku Bogoryja oraz podbieg pod dawną skocznię narciarską.


04-05.08.2018 miały miejsce XXVI Biegi Śnieżnickie, czyli najstarsze biegi górskie w Polsce. W ramach zawodów przeprowadzono Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich i jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Europy oraz Igrzyska Dzieci i Młodzieży. Impreza ma już swoje stałe miejsce w kalendarzu, jednak także tutaj frekwencja rośnie i każdego roku coraz więcej osób pragnie zmierzyć się z wyzwaniem jakim jest podbieg z Międzygórza na szczyt Śnieżnika.


Poprzez imprezy sportowo-rekreacyjne Międzygórze Perła Sudetów prezentuje swoje ogromne możliwości do aktywnego wypoczynku, docierają do nas i poznają uroki terenu zawodnicy, ich rodziny a także kibice. Zapraszamy do sprawdzenia siebie w kolejnych edycjach imprez albo chociaż rekreacyjnego wykorzystania walorów Masywu Śnieżnika.


Archiwum wydarzeń »

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia wkomponował się w okolicę, a teren wokół obiektu został odpowiednio zagospodarowany i przystosowany do akcji ratunkowych. Ratownicy w całorocznej stacji GOPR w Międzygórzu posiadają również profesjonalne wyposażenie: quady, skutery śnieżne, Land Rover Deffender oraz oczywiście odpowiedni sprzęt medyczny, a wszystko aby zapewnić turystom maksymalne bezpieczeństwo. W naszych górach można czuć się bezpiecznie, gdyż czuwają nad nami profesjonalnie wyszkoleni ratownicy. Inwestycję zrealizowano przy współudziale środków unijnych w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Życzymy Państwu tylko bezpiecznych i rozważnych wyjść w góry, a jeśli coś się niestety przydarzy pozostaje kontakt z naszą Stacją Ratunkową GOPR przy ulicy Śnieżnej 23c. Działalność stacji jest całoroczna i całodobowa.

Telefony alarmowe: 985 oraz 601 100 300
Aktualny komunikat GOPR: http://meteo.gopr.pl