Hurra, małe hurra, jednak zawsze hurra :) idziemy w stronę normalności i od 4 maja wraca możliwość noclegów w hotelach i pensjonatach. Zanim to nastąpi, po drodze mamy weekend majowy, czyli rozpoczęcie sezonu letniego :)

Na tą chwilę pozostaje wyłącznie jednodniowy wyjazd do Międzygórze Perła Sudetów, ale i tak warto wyskoczyć z miasta do nas by poczuć powiew wiosennej świeżości. Szlaki Masywu Śnieżnika są otwarte, indywidualne górskie wycieczki są już możliwe, na trasach rowerowych singletrack Pętla Pod Śnieżnikiem oraz Pętla Ostoja warunki bardzo dobre, do tego oczywiście sam klimat Międzygórza i jego perły - Wodospadu Wilczki. Zapraszamy do odwiedzin, na spacery, na rowery, na co chcemy, piękna wiosna już jest z nami.

Dla chętnych do aktywności czynna jest Wypożyczalnie Strefa Jagodna - Strefa Międzygórze, gdzie czekają na pierwsze przejazdy sezonu rowery MTB, w tym elektryki od Trek Bicycle. Lokale gastronomiczne pozostają niestety jeszcze zamknięte, jednak możecie liczyć na zakup „na wynos”, co choć trochę umili wam spacer czy wycieczkę, np. taki świeży gofr z Caffe Na Deptaku Międzygórze podczas spaceru do wodospadu…

Oczywiście przypominamy gościom i turystom o bezpieczeństwie i zasadach obowiązujących w tych skomplikowanych czasach. Zachowaj odstęp i używaj maseczki na terenach publicznych, w lasach już na szczęście nie ;)


Archiwum wydarzeń »

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia wkomponował się w okolicę, a teren wokół obiektu został odpowiednio zagospodarowany i przystosowany do akcji ratunkowych. Ratownicy w całorocznej stacji GOPR w Międzygórzu posiadają również profesjonalne wyposażenie: quady, skutery śnieżne, Land Rover Deffender oraz oczywiście odpowiedni sprzęt medyczny, a wszystko aby zapewnić turystom maksymalne bezpieczeństwo. W naszych górach można czuć się bezpiecznie, gdyż czuwają nad nami profesjonalnie wyszkoleni ratownicy. Inwestycję zrealizowano przy współudziale środków unijnych w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Życzymy Państwu tylko bezpiecznych i rozważnych wyjść w góry, a jeśli coś się niestety przydarzy pozostaje kontakt z naszą Stacją Ratunkową GOPR przy ulicy Śnieżnej 23c. Działalność stacji jest całoroczna i całodobowa.

Telefony alarmowe: 985 oraz 601 100 300
Aktualny komunikat GOPR: http://meteo.gopr.pl