Długo się wahała, przychodziła i odchodziła, ale wreszcie jest ZIMA i jak mówią prognozy zostanie!


W środę sypał biały puch, przykrył wcześniejsze warstwy zlodowaciałego podkładu i teraz gdy ratrak wyjedzie w Międzygórzu na trasę narciarstwa biegowego to będzie mógł przygotować doskonałe warunki. Śniegu powyżej miejscowości nie brakuje, a ostatnie opady jeszcze ta pokrywę zwiększyły i mamy tam około 40 cm. Codziennie działa już wypożyczalnia sprzętu w ramach Strefy Międzygórze, gdzie można wypożyczyć sprzęt narciarstwa biegowego i zjazdowego oraz rakiety śnieżne. W ofercie także SKIBUS do wynajęcia dowożący do pobliskich ośrodków narciarskich Czarna Góra i Dolni Morava. Warunki na stokach doskonałe dzięki sztucznemu naśnieżaniu, ale także opadom naturalnym.

Wiadomo, że najwięcej śniegu i 100% zima panuje pod Śnieżnikiem, gdzie ratrak Gminy Stronie Ślaskie również przygotowuje widokowe trasy biegówkowe w stronę Czarnej Góry, Siennej czy Kamienicy. Przy Schronisku im. Zbigniewa Fastnachta działa Strefa Śnieżnik, gdzie można wypożyczyć sprzęt biegowy, skitourowy i rakiety śnieżne. Na tej wysokości nad poziomem morza jak sama nazwa mówi, o śnieg nie trzeba się już martwić :) Zima startuje, a wraz z nią nasze propozycje w ramach Strefy, zapraszamy do aktywnego wypoczynku w Międzygórzu, na Śnieżniku i w Spalonej w Górach Bystrzyckich.


Archiwum wydarzeń »

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia wkomponował się w okolicę, a teren wokół obiektu został odpowiednio zagospodarowany i przystosowany do akcji ratunkowych. Ratownicy w całorocznej stacji GOPR w Międzygórzu posiadają również profesjonalne wyposażenie: quady, skutery śnieżne, Land Rover Deffender oraz oczywiście odpowiedni sprzęt medyczny, a wszystko aby zapewnić turystom maksymalne bezpieczeństwo. W naszych górach można czuć się bezpiecznie, gdyż czuwają nad nami profesjonalnie wyszkoleni ratownicy. Inwestycję zrealizowano przy współudziale środków unijnych w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Życzymy Państwu tylko bezpiecznych i rozważnych wyjść w góry, a jeśli coś się niestety przydarzy pozostaje kontakt z naszą Stacją Ratunkową GOPR przy ulicy Śnieżnej 23c. Działalność stacji jest całoroczna i całodobowa.

Telefony alarmowe: 985 oraz 601 100 300
Aktualny komunikat GOPR: http://meteo.gopr.pl