Dom Nad Wodospadem- Międzygórze

Dom Nad Wodospadem

Międzygórze
adres ul.Wojska Polskiego 12, Międzygórze
telefon (+48) 74 813 51 20
email wodospad@miedzygorze.net
www www.miedzygorze.net

TYP OBIEKTU

Pensjonat


OPIS OBIEKTU

Swoją nazwę Dom Wypoczynkowy zawdzięcza usytuowaniu tuż nad najwyższym w Sudetach wodospadem im. Stefana Żeromskiego (inaczej zwany wodospadem Wilczki). Płynąca przez Międzygórze rzeka Wilczka opada w tym miejscu z wysokości 20 metrów w kocioł gnejsowy.

Dom Nad Wodospadem oferuje 50 miejsc noclegowych w pokojach 2, 3 i 4 osobowych. We wszystkich pokojach znajdują się łazienki, WC oraz TV. Dysponujemy także tarasem z małym basenem, który w porze letniej stanowi doskonałe miejsce do wypoczynku, kąpieli i opalania. W okresie zimowym istnieje możliwość dowozu narciarzy na Czarną Góre. Organizujemy rodzinne imprezy okolicznościowe, takie jak: wesela, urodziny, rocznice, uroczyste posiłki świąteczne (Wielkanoc, Wigilia). Nasza restauracja słynie z dobrej domowej kuchni. Dania z pstrąga, pierogi oraz placek po węgiersku jest słynny w całej okolicy. Ponadto przyjmujemy zamówienia na organizację wszelkich kursów, zielonych szkół, wczasów, obozów szkoleniowych / integracyjnych czy warsztatów tematycznych. Miła obsługa zapewnia odpowiednią oprawę imprez, a pobyt w naszym Domu, wśród gór i lasów pozostawia ciepłe wspomnienia.

Malownicze położenie, niepowtarzalna architektura oraz piękne góry przyciągają do Międzygórza o każdej porze roku. Domowa atmosfera, dobre jedzenie, wrażenia ze spacerów górskich to to, co decyduje, iż ma się ochotę tu wrócić.


ATRAKCJE

ILOŚĆ MIEJSC NOCLEGOWYCH

50 miejsc noclegowych


WYŻYWIENIE

MIEJSCA PARKINGOWE DLA GOŚCI

Parking hotelowy - gratis


ZDJĘCIA

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia wkomponował się w okolicę, a teren wokół obiektu został odpowiednio zagospodarowany i przystosowany do akcji ratunkowych. Ratownicy w całorocznej stacji GOPR w Międzygórzu posiadają również profesjonalne wyposażenie: quady, skutery śnieżne, Land Rover Deffender oraz oczywiście odpowiedni sprzęt medyczny, a wszystko aby zapewnić turystom maksymalne bezpieczeństwo. W naszych górach można czuć się bezpiecznie, gdyż czuwają nad nami profesjonalnie wyszkoleni ratownicy. Inwestycję zrealizowano przy współudziale środków unijnych w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Życzymy Państwu tylko bezpiecznych i rozważnych wyjść w góry, a jeśli coś się niestety przydarzy pozostaje kontakt z naszą Stacją Ratunkową GOPR przy ulicy Śnieżnej 23c. Działalność stacji jest całoroczna i całodobowa.

Telefony alarmowe: 985 oraz 601 100 300
Aktualny komunikat GOPR: http://meteo.gopr.pl