Przechodzimy w jesienną porę, która jest doskonałym czasem na rowerowe przygody. Singletracki w okolicy Międzygórza: Pętla pod Śnieżnikiem, Ostoja, Jodłów w stronę południową oraz Międzygórze i Stronie Ślaskie w stronę północną to doskonały wybór. Odnajdą się tutaj zarówno amatorzy górskich wycieczek rowerowych jak i osoby nastawione na sportowe treningi.

W związku z zakończeniem lata i głównego sezonu rowerowego w najbliższą niedzielę Gmina Bystrzyca Kłodzka organizuje rajd rowerowy na trasach wokół Międzygórza, w wersji łatwiejszej Pętla Pod Śnieżnikiem oraz trudniejszej Pętla Międzygórze. Przewidziano atrakcje, ognisko na zakończenie z poczęstunkiem, drobne nagrody no i oczywiście świetną atmosferę. Start godzina 10:00 przy wiacie wypoczynkowej ul. Sanatoryjna.

Wypożyczalnia rowerów Strefa Międzygórze czynna jest codziennie oferując coraz bardziej popularne rowery elektryczne oraz nowe modele MTB marki Trek Bicycles. Strefa Międzygórze jako Certyfikowany Bike Point Singletrack Glalcensis oferuje pomoc w doborze ras, mapki i inne materiały. Aktualnie Strefa Jagodna na Spalonej jest zamknięta i ewentualne wypożyczenie możliwe jest tylko po umówieniu telefonicznym.

Zapraszamy na singletracki, jesień przed nami i niech to będzie rowerowa złota jesień :)


Archiwum wydarzeń »

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia wkomponował się w okolicę, a teren wokół obiektu został odpowiednio zagospodarowany i przystosowany do akcji ratunkowych. Ratownicy w całorocznej stacji GOPR w Międzygórzu posiadają również profesjonalne wyposażenie: quady, skutery śnieżne, Land Rover Deffender oraz oczywiście odpowiedni sprzęt medyczny, a wszystko aby zapewnić turystom maksymalne bezpieczeństwo. W naszych górach można czuć się bezpiecznie, gdyż czuwają nad nami profesjonalnie wyszkoleni ratownicy. Inwestycję zrealizowano przy współudziale środków unijnych w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Życzymy Państwu tylko bezpiecznych i rozważnych wyjść w góry, a jeśli coś się niestety przydarzy pozostaje kontakt z naszą Stacją Ratunkową GOPR przy ulicy Śnieżnej 23c. Działalność stacji jest całoroczna i całodobowa.

Telefony alarmowe: 985 oraz 601 100 300
Aktualny komunikat GOPR: http://meteo.gopr.pl