Międzygórze zawsze było mocno rowerowe, ale dzięki sieci ścieżek singletrack link oferta stała się bardzo rozbudowana. Można skorzystać z tras najłatwiejszych, ale również z tych najbardziej wymagających, można łączyć pętle i swobodnie wydłużać swoją wyprawę, pamiętając jednak, że trzeba wrócić :)

Gmina Bystrzyca Kłodzka zrealizowała właśnie kolejną świetną inwestycję, czyli dobudowano około 1,5 km czystego singletrack'a na Pętli pod Śnieżnikiem. Stał się on teraz bardzo ciekawy, zjazd został wydłużony i urozmaicony, wykorzystano teren koło dawnej skoczni narciarskiej w Międzygórzu - przejeżdżamy powyżej i kończymy u jej podnóża - wszystko jest optymalnie skomunikowane. Zapraszamy do testowania, a rowery MTB, w tym również elektryczne wypożyczycie w Strefie Międzygórze


Archiwum wydarzeń »

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia wkomponował się w okolicę, a teren wokół obiektu został odpowiednio zagospodarowany i przystosowany do akcji ratunkowych. Ratownicy w całorocznej stacji GOPR w Międzygórzu posiadają również profesjonalne wyposażenie: quady, skutery śnieżne, Land Rover Deffender oraz oczywiście odpowiedni sprzęt medyczny, a wszystko aby zapewnić turystom maksymalne bezpieczeństwo. W naszych górach można czuć się bezpiecznie, gdyż czuwają nad nami profesjonalnie wyszkoleni ratownicy. Inwestycję zrealizowano przy współudziale środków unijnych w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Życzymy Państwu tylko bezpiecznych i rozważnych wyjść w góry, a jeśli coś się niestety przydarzy pozostaje kontakt z naszą Stacją Ratunkową GOPR przy ulicy Śnieżnej 23c. Działalność stacji jest całoroczna i całodobowa.

Telefony alarmowe: 985 oraz 601 100 300
Aktualny komunikat GOPR: http://meteo.gopr.pl