Zima! Zima na całego! Klimat Międzygórza nabiera szczególnego uroku, gdy przykryte jest ono grrruubą kołderką białego puchu. Teraz właśnie jest bajkowo, mróz, sople na dachach tyrolskich budynków, optymistyczna, słoneczna pogoda i duuużo śniegu.

Na szczęście dla turystyki obostrzenia zostały zluzowane i wreszcie ruszą stacje narciarskie oraz baza noclegowa. Zgrywa się to w czasie z idealnymi zimowymi warunkami, więc jest po co się wybrać do - Czarna Góra Resort, Lądek i Kamienica od tego sezonu wspólnie, trasy biegowe wokół Międzygórza i popularna Stacja Narciarstwa Biegowego Spalona. Polecamy bazę noclegową, która od długiego czasu czeka by Was dobrze ugościć.

Zapraszamy do Międzygórza


Archiwum wydarzeń »

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia wkomponował się w okolicę, a teren wokół obiektu został odpowiednio zagospodarowany i przystosowany do akcji ratunkowych. Ratownicy w całorocznej stacji GOPR w Międzygórzu posiadają również profesjonalne wyposażenie: quady, skutery śnieżne, Land Rover Deffender oraz oczywiście odpowiedni sprzęt medyczny, a wszystko aby zapewnić turystom maksymalne bezpieczeństwo. W naszych górach można czuć się bezpiecznie, gdyż czuwają nad nami profesjonalnie wyszkoleni ratownicy. Inwestycję zrealizowano przy współudziale środków unijnych w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Życzymy Państwu tylko bezpiecznych i rozważnych wyjść w góry, a jeśli coś się niestety przydarzy pozostaje kontakt z naszą Stacją Ratunkową GOPR przy ulicy Śnieżnej 23c. Działalność stacji jest całoroczna i całodobowa.

Telefony alarmowe: 985 oraz 601 100 300
Aktualny komunikat GOPR: http://meteo.gopr.pl