Piękna zima już przyszła i oby została z nami do marca 2022. Międzygórze w zimowej odsłonie nabiera szczególnego uroku i klimatu, jeszcze mocniej kojarząc się z alpejskimi kurortami i Tyrolem. Niewielka miejscowość schowana wśród gór, ale urzeka wszystkich i zachęca do powrotów o każdej porze roku.

Polecamy wszystkim zimowy wypoczynek w naszej stacji klimatycznej, możliwości jest wiele (www.miedzygorze.com.pl/zima.php), atrakcje i sporty zimowe czekają w Masywie Śnieżnika na chętnych, a baza noclegowa Międzygórza (https://www.miedzygorze.com.pl/noclegi.php) z pewnością spełni Wasze oczekiwania.

W Międzygórzu działa wypożyczalnia sprzętu sportowego Strefa Międzygórze, gdzie zaopatrzycie się w narty biegowe, zjazdowe, rakiety śnieżne, a także otrzymacie cenne rady o okolicy. Zapraszamy!


Archiwum wydarzeń »

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia wkomponował się w okolicę, a teren wokół obiektu został odpowiednio zagospodarowany i przystosowany do akcji ratunkowych. Ratownicy w całorocznej stacji GOPR w Międzygórzu posiadają również profesjonalne wyposażenie: quady, skutery śnieżne, Land Rover Deffender oraz oczywiście odpowiedni sprzęt medyczny, a wszystko aby zapewnić turystom maksymalne bezpieczeństwo. W naszych górach można czuć się bezpiecznie, gdyż czuwają nad nami profesjonalnie wyszkoleni ratownicy. Inwestycję zrealizowano przy współudziale środków unijnych w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Życzymy Państwu tylko bezpiecznych i rozważnych wyjść w góry, a jeśli coś się niestety przydarzy pozostaje kontakt z naszą Stacją Ratunkową GOPR przy ulicy Śnieżnej 23c. Działalność stacji jest całoroczna i całodobowa.

Telefony alarmowe: 985 oraz 601 100 300
Aktualny komunikat GOPR: http://meteo.gopr.pl