Zimowy Masyw Śnieżnika pełen jest atrakcji i możliwości aktywnego wypoczynku. Międzygórze posiada ogromne tradycje w dziedzinie sportów zimowych - dawniej funkcjonowały tutaj liczne trasy narciarskie, skocznia, tor saneczkowy, przyjeżdżali także instruktorzy z krajów alpejskich (Mathias Zdarsky prekursor narciarstwa zjazdowego) prowadząc elitarne kursy w tym cenionym kurorcie. Historia trochę odmieniła stan rzeczy, a obecnie mamy już także inne standardy dla tego typu aktywności. W okolicy działają popularne ośrodki narciarskie, nie brakuje atrakcji całorocznych, więc oto co powinno znaleźć się według nas na liście obowiązkowych punktów zimowych:

 1. 1. Zamarznięty Wodospad Wilczki wraz z tarasami widokowymi robi ogromne wrażenie
  więcej »
 2. 2. Czarna Góra Resort jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce
  więcej »
 3. 3. Dolni Morava Resort jeden z najnowocześniejszych ośrodków w Czechach
  więcej »
 4. 4. Trasy narciarstwa biegowego w Międzygórzu i Spalonej
  więcej »
 5. 5. Spacer na rakietach śnieżnych wokół Międzygórza
  więcej »
 6. 6. Schronisko na Śnieżniku w zależności od warunków jest dostępne pieszo także zimą
  więcej »
 7. 7. Kameralne narciarstwo na stoku w Międzygórzu „U Bolka"
  więcej »
 8. 8. Ścieżka w chmurach w Dolni Morava platforma widokowa na Masyw Śnieżnika
  więcej »
 9. 9. Kuligi konne organizowane przy sprzyjających warunkach w centrum Międzygórza
 10. 10. Zjazd na sankach 2,5 km po oświetlonej i ratrakowanej trasie w Dolni Morava
  więcej »

Zaplanować można więcej, jednak czeka tutaj na Ciebie udany zimowy wypoczynek. Międzygórze w swojej specyficznej tyrolskiej zabudowie przykryte śniegową kołderką urzeka każdego, dzięki czemu możemy poczuć się trochę jak w Alpach. Miejscowość stanowi doskonałą bazę na ferie zimowe i pobyty weekendowe, bo możliwości jest wiele zarówno na miejscu jak i w najbliższej okolicy.

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia wkomponował się w okolicę, a teren wokół obiektu został odpowiednio zagospodarowany i przystosowany do akcji ratunkowych. Ratownicy w całorocznej stacji GOPR w Międzygórzu posiadają również profesjonalne wyposażenie: quady, skutery śnieżne, Land Rover Deffender oraz oczywiście odpowiedni sprzęt medyczny, a wszystko aby zapewnić turystom maksymalne bezpieczeństwo. W naszych górach można czuć się bezpiecznie, gdyż czuwają nad nami profesjonalnie wyszkoleni ratownicy. Inwestycję zrealizowano przy współudziale środków unijnych w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Życzymy Państwu tylko bezpiecznych i rozważnych wyjść w góry, a jeśli coś się niestety przydarzy pozostaje kontakt z naszą Stacją Ratunkową GOPR przy ulicy Śnieżnej 23c. Działalność stacji jest całoroczna i całodobowa.

Telefony alarmowe: 985 oraz 601 100 300
Aktualny komunikat GOPR: http://meteo.gopr.pl