atrakcje - miedzygorze.com.pl - Międzygórze Perła Sudetów

Atrakcje

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Perła Sudetów - atrakcje - Ogród bajek

Ogród Bajek

Niewielki ogród malowniczo położony na stromym zboczu Lesieńca, na wysokości 700 - 710 m n.p.m. otoczony przez świerkowy las i górskie łąki. Powstał w latach 20-tych XX wieku poprzez starasowanie zbocza i poprowadzenie w jego obrębie… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Perła Sudetów - atrakcje - Wodospad 
             Wilczki

Wodospad Wilczki

Największy i najwyższy wodospad w Masywie Śnieżnika, drugi co do wysokości w Sudetach. Powstał na linii uskoku tektonicznego, skąd rzeka Wilczka spada z 22 m do kotła i dalej płynie wąskim wąwozem zwanym kanionem… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Perła Sudetów - atrakcje - Zapora wodna

Zapora Wodna

W dalszej części Wilczki, poniżej wodospadu i wąwozu, znajduje się zbiornik przeciwpowodziowy wzniesiony na początku XX wieku. Kamienna zapora ma ponad 29 m wysokości i 108 m długości. Zbiornik może pomieścić prawie… więcej »

miedzygorze.com.pl - atrakcje - Ścieżka w chmurach - Dolni Morava

Ścieżka w chmurach

Sky Walk, czyli spacer w chmurach, który możliwy jest w Resorcie Dolni Morava to wyjątkowe przeżycie dla każdego. Wieża o wysokości 55 metrów znajduje się na zboczu góry Slamnik na wysokości 1116 m n.p.m. … więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Perła Sudetów - atrakcje - 
             Ośrodek Górski Czarna Góra

Ośrodek Górski Czarna Góra

Czarna Góra to nowoczesny ośrodek narciarski powstały w 1996 roku. Od momentu założenia wiele się zmieniło, corocznie prowadzone są nowe inwestycje i na dzień dzisiejszy ośrodek należy uznać za ścisłą czołówkę polskich… więcej »

 

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Perła Sudetów - atrakcje - 
             Śnieznicki Park Krajobrazowy

Śnieżnicki Park Krajobrazowy

Powstał w 1981 roku na obszarze 28,8 tys. ha, w tym 26,3 tys. ha lasów. Swym zasięgiem obejmuje trzy grupy górskie Sudetów Wschodnich: Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Góry Złote. Obszar parku cechuje występowanie różnych typów… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Perła Sudetów - atrakcje - 
             Schronisko na Śnieżniku

Schronisko na Śnieżniku

W 1806 r. na środku hali pod Śnieżnikiem powstała zagroda pasterska zwana "Szwajcarką", gdyż jako gospodarza osadzono tam Szwajcara. Była to duża ferma mleczna, hodowano krowy i owce. Wyodrębniono w niej… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Perła Sudetów - atrakcje - 
             Sanktuarium Maria Śnieżna

Sanktuarium Maria Śnieżna

Igliczna od dawna stanowi cel wycieczek i pielgrzymek. W połowie XVIII wieku została tutaj przywieziona kopia cudownej figurki Matki Bożej Śnieżnej z Maria Zelż w Austrii. Umieszczono ją na drzewie, blisko szczytu Iglicznej… więcej »

miedzygorze.com.pl - Międzygórze - Perła Sudetów - atrakcje - Szlak Marianny Orańskiej

Szlak Marianny Orańskiej

Mamy kolejną atrakcję turystyczną w postaci „Transgranicznego szlaku Królewny Marianny Orańskiej”, osoby dzięki której nasz region rozkwitł i stał się sławny. Przy dofinansowaniu Unii Europejskiej stworzono całościowy… więcej »

Villa Pepita, Villa Titina
Pod Dobrym Humorem
Centrum Śnieżnik - Wypożyczalnia, Skibus Czarna Góra-Międzygórze
Krokus

Szlaki narciarstwa biegowego 2017

W Międzygórzu od sezonu zimowego 2015/2016 funkcjonują szlaki narciarstwa biegowego, które utrzymywane są przez Gminę Bystrzyca Kłodzka. Skuter śnieżny przy użyciu specjalnej nakładki przygotowuje trasy, wyciskając jednocześnie tory do stylu klasycznego. Do dyspozycji narciarzy biegowych oddane są: polana szkoleniowa (300 m) przy stacji GOPR Międzygórze, łagodny szlak na górę Jawor 830 m n.p.m o długości około 5 km, piękne i widokowe trasy na górskich polanach o długości około 3 km pod szczytem Jawora… więcej »

GOPR

W Międzygórzu powstała jedna z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Nowy budynek nawiązujący do górskiego otoczenia doskonale wkomponował się w okolicę. Teren wokół obiektu jest również wspaniale… więcej »